politics

Jan. 26th, 2011 08:35 pm
dniprovska: (Default)
[personal profile] dniprovska

ХТО ОБ’ЄДНАЄ СХІД І ЗАХІД?

Історія держави починається з географії. Відкрийте карту будь-якої країни і там, як на долоні, ви прочитаєте її долю. Ще Микола Васильович Гоголь відмічав, що Україна не має природних кордонів, зате розділена Дніпром на два береги – це означає, що в неї відсутній імунітет до зовнішніх впливів, і в той же час існує постійна загроза розколу. Тому для нас і досі актуальна проблема цілісності та пошуку національної ідентичності.

У роки Незалежності що тільки не робилось задля збереження єдності й вироблення національної ідеї. Ми обирали главою держави «компромісну фігуру» – велемовного єзуїта, політичного акробата, що балансував на тонкому канаті лукавства, але не втримався і зламав собі шию. Потім нас збирали докупи загребущі руки «добрих господарників» з прагматичним мисленням. Ми підписували універсали, створювали широкі коаліції, проводили культурні заходи типу «Схід і Захід разом». Кожен рік, на День Злуки, ми беремось за руки і символічно об’єднуємо два береги Дніпра, але тонкий ланцюжок рветься і ланки знов розщеплюються по лінії розділу…

Щоб визначити, з якого боку підійти до об’єднання країни, потрібно виявити глибинні механізми суспільної інтеграції. У сучасному світі цементуючим чинником є ринок (обмін товарами та послугами). Там, де є добре розвинений ринок, ніякі мовні, ментальні чи культурні розбіжності не можуть перешкодити політичній інтеграції, про що свідчить досвід Європи, де спочатку на базі ринку утворились централізовані держави, а потім – ЄС. Там, де ринок слабкий, політична єдність рано чи пізно буде втрачена, про що свідчить сумний досвід усіх імперій.

Це може звучати занадто прагматично, але Схід і Захід навіки будуть разом, коли разом бути буде вигідно. Україна набуде чіткої національної ідентичності й сформулює загальноприйнятну національну ідею, коли вона посяде своє особливе, достойне місце в системі міжнародного розподілу праці. 

Інтенсивність обміну товарами та послугами напряму залежить від продуктивності виробництва, тому об’єднання Країни потрібно починати з фундаменту, а саме, зі створення умов для економічного розвитку, підкріплюючи економічні реформи відповідною ідейною складовою. Україну не зможе об’єднати ні абстрактна ідея, ні добра воля свідомих громадян, ні коаліції різномастих олігархів-хижаків, ні якийсь харизматичний (компромісний, сильний, авторитетний) лідер. Україну об’єднає лише НОВИЙ КЛАС. Клас виробників, що оперують рентабельними і конкурентоспроможними економічними структурами, які одержують прибуток не за рахунок пільг і дотацій, пограбування суміжних галузей і над експлуатації людських та природних ресурсів, а за рахунок створення нової доданої вартості, впровадження нових методів та технологій.

Це вони наводять мости через Дніпро, обмінюючись товарами і послугами; вони знімають соціальну напругу, створюючи нові робочі місця; вони формують підґрунтя для справжньої, а не опереткової демократії. Суспільний прошарок, що складає базу для фактичної політичної цілісності й економічного суверенітету держави ще досить тонкий, він лише нещодавно почав усвідомлювати себе як клас і самостійно боротись за свої інтереси. Але процес вже пішов.

І якщо вони вистоять проти натиску реакційної, антидержавної сили і спроможуться створити першу Всеукраїнську Партію Прогресу, то вистоїть і об’єднається Україна.

Софія Дніпровська.       

    

 

This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

Profile

dniprovska: (Default)
dniprovska

November 2018

S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
1819 2021222324
252627282930 

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 16th, 2025 11:12 pm
Powered by Dreamwidth Studios