dniprovska: (Default)
[personal profile] dniprovska

Зазвичай нове життя починають з понеділка. А я вирішила не чекати понеділка і з вечора неділі оголосила війну русифікації. Зібравшись до супермаркету за покупками я дала собі слово не придбавати жодного товару, виробник якого нехтує українською мовою, навіть якщо це коштуватиме мені жертв. Власне, головна проблема української громади якраз і полягає в тому, що ця спільнота має високий рівень очікувань, але при цьому нічим не готова жертвувати задля їхньої реалізації. І починати з себе ніхто не бажає − всі чекають, доки хтось прийде і порядок наведе і принесе їм на блюді голови «бандитів»/план реформ/високу зарплату/ громадянські права, тощо.

Так от, пішла я у «Сільпо». Одразу біля входу стояв стенд з гламурними журналами. І я зрозуміла, що від гламуру доведеться відмовитися, бо він суцільно російськомовний. Правда, позитив я отримала. Серед журнальчиків, у яких потворні незаміжні гапки вчать «женщин» одягатися, причісуватися, готувати і займатися сексом, трапився тижневик «Комментарии» з фізією нашого дорогого Голови нацбанку, пана Арбузова на обкладинці. Якась літня жінка взяла його до рук, крутила, вертіла, потім плюнула і вицідила: «Ох і ряху ж собі наїв! Шоб тебе, падлюку, розірвало!» Ось так. Скільки б не варнякали про покращення, скільки б не публікували фальшивих показників зростання і стабільності, народу ваше «пакращеня» разом із вашими ситими мармизами вже у печінках (розперетричі ви йому впеклись!).

Пішла я далі. З продуктами харчування ситуація більш-менш нормальна. Крупи, консерви, макаронні та молочні вироби, олія, напої, тощо марковані державною мовою. От тільки серед кондитерських виробів часто-густо можна помітити російськомовне маркування. Особливо це стосується продукції, що постачають нам Порошенко з Колєсніковим. Ну, з Борєю все ясно. Він з Донецька, прізвище у нього на –ов, а голова хюндаєм забита. Та коли олігарх з прізвищем на –ко починає маркувати свою продукцією російською мовою – це вже караул. Це – тричі ганьба. Pereat! Купую солодощі «Світоч».

До солодощів потрібні чай з кавою. «Ліптон» не купую – він «російськомовний». Беру «Грінфілд» − там надписи тільки рідними мені мовами: англійською й українською. «Кофе Жокей» і «Чорная карта» оминаю, віддаю перевагу «Якобс». Нормально.  

А от з миючими засобами усе не так просто. Половину з них довелося забракувати. Як то пральні порошки «Тайд», «Лоск», «Аріель», ну і те, що «Нєвская космєтіка» нахімічила. Купила «Бонукс свіжий колір» і «Рекс – квітуча сакура» (По-нашому також написано на коробках «Гала» і «Тест»). Побачила на полиці засіб для виведення плям «ВОС». Ні слова українською, хоча вироблено вітчизняною фірмою десь у київській області. От і купуй українське. Шо то за український товар, коли там ні слова державною мовою? Купую «Ваніш» у пакетиках. Засоби для чищення – майже всі російськомовні за винятком продукції марок «Премія» і «Повна Чаша». Поклала у корзину гель для чищення «Премія» − принесла додому, попробувала − чистить.

З милом іще складніше. Мила українською майже немає. Побачила лише дитяче мило компанії «Слобожанський миловар» і «Сонечко». Мило я купила в аптеці. Натуральне – з вербеною, марковане державною мовою, звичайно. З зубними пастами та щітками ще сутужніше, ніж з милом. Єдина марка, яка поважає мову – «Лакалут». Дорогувато, правда, але продукт якісний. А от якісних шампунів, гелів, лаків та фарб для волосся, а також кремів для рук та обличчя, дезодорантів, тоніків та іншого добра, маркованого українською взагалі немає. Міжнародні косметичні концерни, напевно, вважають, що україномовним жінкам усе це непотрібно. А як захочуть бути красивими, то «поймуть» що там на баночці з кремом написано. Серед шампунів українською мовою я знайшла тільки шампунь «Дігтярний», вироблений в м. Коростені, Житомирської області. У мене вдома є 2 упаковки «Пантіну», придбаного ще до підписання «Закону про мови». Ну не викидати ж добро, купленого на свої кревні. Але, як скінчаться запаси, то прийдеться мити голову дігтярним шампунем L.

Отже, підіб’ємо баланс. Нічого незамінного на ринку товарів і послуг немає. Якщо виробник нехтує українською мовою, без його продукції в принципі можна обійтися. Звичайно, я далека від думки, що зупинити хвилю русифікації можна самим лише бойкотом товарів. Це – лише один з напрямків боротьби за громадянські права, але потрібно ж з чогось починати… 

This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

Profile

dniprovska: (Default)
dniprovska

November 2018

S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
1819 2021222324
252627282930 

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 5th, 2025 08:33 am
Powered by Dreamwidth Studios